مجله تفریحی و خبری

موسیقی مانترا چیست؟معرفی انواع مانترا ها

موسیقی مانترا چیست

مانترا Mantra (به سانسکریت: मन्त्र) در آیین‌های هندو، بودایی، سیک، جینو مزدیسنا که ریشه دینی دارند معادل ذکر در اسلام و دیگر ادیان است و عبارتست از مجموعه‌ای از واژه‌ها و آواهایی که با آهنگ خاصی به دفعات تکرار می‌شود.

مانترا ریشه سانسکریت دارد و به معنای «رها شدن» است و از ۲ بخش «مان» و «ترا» تشکیل شده‌است که «مان» به معنی فکر و «ترا» به معنای آزاد شدن است. از موسیقی مانترا در مدیتیشن استفاده می‌شود و بر روی جسم و روح تأثیر مثبت می‌گذارد.

اُم، واژه‌ای کلیدی در مانتراهای دین هندوئیسم که امروزه برخی آن را به عنوان نماد این دین بکار می‌برند.

در مانترا که با تکرار آواهای موزون و حساب‌شده‌ای از زبان سانسکریت انجام می‌شود نوعی مراقبه و ذن به‌شمار می‌آید. به این معنا که تکرار پیوسته و آهنگین کلماتی است که ذهن شما را به‌طور کامل به‌خود معطوف کرده و در نهایت ملکه ذهن شده و به شما آرامش می‌بخشد. پس در اجرای «آ» رعایت نظم و آداب کاملاً ضروری و الزامی است.

موسیقی مانترا چیست

انتخاب واژه یا آوای مورد نظر جهت این کار اغلب از میان اسامی خداوند صورت گرفته و روح انسان را متوجه حقیقت درون می‌کند. این بخش به‌واقع کلیدواژه و رمز دستیابی به آرامش و تمرکز واقعی است.

همان گوهری که همه در جستجوی آن هستیم.

سوژه انتخابی برای ذکر یا آوا، در واقع مسیری است که فرد برای رسیدن به آرامش انتخاب می‌کند. امّا می‌توان این مسیر را بی‌هدف و به‌ هر شکل دلخواه طی کرد؟

از آنجا که در این اذکار، هدفی مشخص پنهان شده و فرد برای دستیابی به آن هدف تلاش می‌کند، شیوه اجرای این آئین نیز باید هدفمند و مشخص باشد.

مانترا چه فوایدی دارد؟

مانند هر نوع دیگر از مراقبه، این تمرین نیز فواید زیادی برای روح و جسم افراد دارد. با این توضیح که بسته به حالات افراد، هر کس بخشی از این فواید را جذب می‌کند.

نخستین و عمومی‌ترین فایده تکرار این آواها، رسیدن به ارامش قلبی و دوری از انرژی‌های منفی است.

در هر حال دامنه این تحول بسیار وسیع است:

تکرار آواهای تک هجایی گاه با سازهای کوبه‌ای همراه بوده و چاکراهای انرژی را در بدن می‌گشاید.

مانتراهای چندبخشی و قوی و آوازخوانی مقدس با انرژی بسیار قوی الگوی والا و توانایی بسیار در ذهن ایجاد می‌کند. در حد واسط این مراحل نیز پاک کردن وجود از نیروهای منفی و جایگزینی انرژی‌های مثبت قرار دارد که همگان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

مانترا چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

مانترا کلمه، صدا یا عبارتی است که برای کمک به تمرکز حین مدیتیشن تکرار می شود. یک مانترا ابزاری برای ذهن است و به آگاهی اجازه می‌دهد راحت‌تر به درون خود تبدیل شود.

مانترا چیزی نیست که شما به زبان بیاورید. این چیزی است که شما می خواهید به آن تبدیل شوید. در حالت ایده آل، یک مانترا فقط از چند کلمه یا هجا تشکیل شده است، بنابراین می توانید آن را به راحتی تکرار کنید، بدون اینکه در یک عبارت طولانی گم شوید. اگرچه برخی از مانتراهای رایج از خدایان هندو استفاده می کنند، اما هدف اصلی آنها پرورش آگاهی، قصد و ارتباط عالی است.

این یک ابزار مدیتیشن مخصوصاً خوب برای مبتدیان و نوعی فناوری صدا است که تأثیرات عمیقی بر امواج مغزی ما دارد. مانتراها را می توان با صدای بلند یا برای خودتان خواند، زیرا هر دو روش به روش های مختلف و مثبت کار می کنند.

مانتراها چگونه کار می کنند؟

بسیاری از روایات معنوی می گویند که جهان با یک کلمه یا صدای خدا آغاز شد. صدا شکلی از ارتعاش است و همه چیز در کیهان با فرکانس خاصی می لرزد. بنابراین، با تکرار مانترا، فرکانس ارتعاشی آن مانترا را به خود وارد می کنیم، به طوری که ما نیز شروع به طنین انداز شدن با کلمات و ارتعاش مانترا می کنیم.

در نهایت، هنگامی که در همان فرکانس مانترا طنین انداز می شوید، مانترا شتاب خاص خود را به دست می آورد. در آن مرحله، “تو تمرکز بر مانترا را متوقف می کنی، و مانترا شروع به تمرکز روی شما می کند”. پیام واضح است، مانتراها به بخشی از ما تبدیل می‌شوند و این پتانسیل را دارند که بر ما در سطح بسیار عمیق و تحول‌ آفرین تأثیر بگذارند.

مزایای مانترا

گفته می شود مانتراها دارای خواص درمانی هستند. با اتصال به مانترا در سطح انرژی، ممکن است بتوان ناحیه آسیب دیده یا بیمار را دوباره برنامه ریزی کرد و اجازه داد تا بهبودی رخ دهد. تأثیر مانترا احساسات ناخوشایند را با عشق و مثبت جایگزین می کند .

مانتراها همچنین در سطح احساسی به ما کمک می کنند. بسیاری از ما گرفتار شدن در الگوی تکراری افکار منفی را تجربه کرده ایم که می تواند بسیار ناخوشایند و مضر باشد. با جایگزین کردن این افکار با یک مانترا، جریان منفی را می شکنیم و جریان جدیدی را که هم مفید و هم مثبت است، تقویت می کنیم.

مانتراها پاک کننده هستند. با تکرار یک مانترا، ما با سطح آگاهی خالص تر و بالاتری ارتباط برقرار می کنیم که می تواند ذهن و بدن را پاکسازی کند.

نحوه استفاده از مانترا

 1. کلمه مورد علاقه یا عبارتی را برای مراقبه خود انتخاب کنید. چیزی را انتخاب کنید که به شما الهام بخشد و قلب شما را درگیر کند. از کلماتی که ذهن شما را پریشان می کند اجتناب کنید.
 2. یک مکان راحت برای نشستن پیدا کنید، چه روی صندلی باشد یا روی زمین. وضعیت بدن خود را با یک کوسن یا پتو حمایت کنید. چشمان خود را ببندید و چند نفس آهسته و عمیق بکشید. بگذار ذهنت آرام بگیرد
 3. مانترا خود را به طور پیوسته و آهسته تکرار کنید و تا حد امکان روی صدای آن تمرکز کنید. بگذارید صدا در سینه شما طنین انداز شود. یا نیمی از مانترا را هنگام دم و نیمی دیگر را هنگام بازدم تکرار کنید یا آن را در دم و بازدم تکرار کنید.
 4. بعد از حدود ۱۰ تلاوت، مانترا را بی صدا و فقط با حرکت لب های خود تکرار کنید، سپس پس از ۱۰ تلاوت دیگر، آن را بدون حرکت لب ها به صورت درونی بخوانید.
 5. وقتی افکار ظاهر می شوند، همیشه به مانترا خود بازگردید. بارها و بارها به آرامی توجه خود را برگردانید و تا جایی که می توانید صدای داخلی را به طور کامل تجربه کنید.
 6. برای پایان دادن به مانترا، به تدریج اجازه دهید صدای آواز شما کاهش یابد تا زمانی که به عنوان یک صدای خارجی محو شود و فقط در داخل شنیده شود. سپس اجازه دهید صدای داخلی در سکوت محو شود.
 7. لحظه ای ساکت بنشین تا ببینی چه احساسی داری. ممکن است احساس شادابی و آرامش کنید. یا ممکن است با افکار و احساسات ناخودآگاه خود سیل شوید. صرف نظر از واکنش فوری شما، به خاطر داشته باشید که تمرین منظم فواید زیادی دارد. به شما این امکان را می دهد که لحظه حال را کاملتر تجربه کنید و به جای اینکه در واکنش های معمولی قرار بگیرید، انتخاب های آگاهانه داشته باشید.

۱۱ مانترا باستانی که زندگی شما را متحول می کند

عبارات زیر چند نمونه از مانتراهای رایجی است که ممکن است در کلاس یوگا یا مدیتیشن با آنها روبرو شوید. برای کشف معانی، تاریخچه و قدرت منحصر به فرد آنها به ادامه مطلب بروید:

 1. مانترا : OM 

معنی : صدای جهان هستی. این اولین ارتعاش اولیه است که نمایانگر روند تولد، مرگ و تولد مجدد است.

مزیت : مانترا OM می تواند صلح، محافظت و فراوانی را در زندگی شما به ارمغان بیاورد.

 1. مانترا : ام نامه شیوایا 

معنی : به معنای “من به شیوا تعظیم می کنم.” شیوا واقعیت برتر، خود درونی است. این نامی است که به آگاهی داده شده است که در همه جا ساکن است. شیوا نام هویت واقعی شماست. تلفظ می شود (اوم نوم-ها شی-چرا).

فایده : این یک شعار عالی برای کمک به ایجاد اعتماد به نفس است و به ما یادآوری می کند که همه ما از انرژی الهی تشکیل شده ایم و باید مطابق با خود رفتار کنیم.

 1. مانترا : لوکا ساماستاه سوخینو باوانتو 

به این معنا که: “انشالله همه موجودات در همه جا شاد و آزاد باشند، و افکار، گفتار و اعمال زندگی من به نحوی به این خوشبختی و آزادی برای همه کمک کند.”

فایده : این مانترا به ما یادآوری می کند که ما موجوداتی جدا و مستقل نیستیم. ما با تمام موجودات زنده در جهان در ارتباط هستیم. اگر باعث ناراحتی موجودات زنده دیگر شویم، نمی‌توانیم به خوشبختی واقعی برسیم و اگر آزادی دیگران را سلب کنیم، نمی‌توانیم آزاد باشیم.

 1. مانترا : شانتی مانترا  اوم ساها نواواتو ساها ناو بوناکتو ساها ویریام کاراواآواهای تجاسوی آوادهه‌تاماستو ماا ویدویشاواهای اوم 

معنی : خداوند ما را حفظ و برکت دهد. باشد که او ما را تغذیه کند و به ما قدرت بدهد تا با هم برای خیر بشریت کار کنیم. باشد که یادگیری ما درخشان و هدفمند باشد. باشد که ما هرگز در مقابل یکدیگر قرار نگیریم.

مزیت : یک مانترای عالی برای شروع یک کلاس یوگا، یک روز جدید یا حتی یک تجارت جدید. شرکت کنندگان را متحد می کند و لحنی از عدم رقابت، اتحاد و کار با هم در جهت یک هدف مشترک ایجاد می کند.

 1. مانترا : ام گوم گاناپاتای نماها 

معنی : من در برابر خدای فیل چهره [گانش] تعظیم می کنم که می تواند همه موانع را از بین ببرد. برای برکت و محافظت دعا می کنم.»

فایده : می تواند به ما کمک کند موانع زندگی خود را رها کنیم و از کنار آن عبور کنیم.

 1. مانترا : Om Mani Padme Hum

معنی : «جواهر در نیلوفر است یا ستایش جواهر در نیلوفر آبی».

فایده :  نیلوفر آبی، در سنت یوگا، نماد توانایی عمیق دگرگونی است: بیرون آمدن از گل و شکوفه به یک گل هزار گلبرگ.

 1. مانترا : اوم آساتو ماا ساد گامایا 
  تاماسو ماآ جیوتیر-گامایا
  مرتیور-ما آمرتام گامایا
  اوم شانتیه شانتیه شانتیه

معنی : مرا از غیر واقعی به واقعی
هدایت کن از تاریکی به روشنایی
مرا از مرگ به جاودانگی هدایت کن
بگذار صلح، صلح، صلح باشد.

فایده : این مانترا به ما کمک می کند تا نور خودآگاهی را به طور کامل تجسم دهیم و روشنایی را به جوامع خود و فراتر از آن گسترش دهیم.

 1. مانترا : سات نام 

معنی : حقیقت نام من است.

مزیت : خواندن “Sat Nam” به سطح اتری می رسد و ارتعاش بی نهایت را به آگاهی، آگاهی و دنیای فیزیکی شما می کشاند.

 1. مانترا : پس هوم

معنی : “من آن هستم.”

فایده :  گفته می شود وقتی برای خود شعار می دهند، آگاهی  از انقباض به آزادی گسترش می یابد .

 1. مانترا : اونگ نامو گورو داو نامو 

معنی : خورشید، ماه، زمین، بی نهایت، هر چه در بی نهایت است، من تو هستم.

فواید : به عنوان یک مراقبه ترمیمی برای ارسال انرژی شفابخش به خود و دیگران استفاده می شود.

 1. مانترا : نتی نتی

معنی : نه این، نه این.

فایده : این عبارت راهی برای رد چیزی است – خواه کلمات تند باشد یا موقعیتی در زندگی شما که دوست دارید تغییر دهید.

۴ مانترا برای موفقیت و رفع موانع

 1. ام گام گنپاتای نامه

معنی : من به خداوند گانشا دعا می کنم.

دعا از لرد گانشا  برای موفقیت در کار شما بسیار مهم و موثر است. قبل از شروع هر کاری، سعی کنید این مانترا را بخوانید تا به شما کمک کند تا در هر کاری که می خواهید انجام دهید موفق شوید.

 1. پراویسی نگر کیجای ساب کاجا

            هرودایا راخی کوسالپور راجا

معنی : با داشتن تصور لرد رام، برای انجام کارهایم وارد شهر می شوم. باشد که همه کارها و آرزوهای من کامل شود.

وقتی برای مصاحبه می روید از این مانترا استفاده کنید. وقتی وارد آپارتمان یا ساختمان کارفرما می شوید، این مانترا را بخوانید و به شما کمک می کند تا به موفقیتی که می خواهید برسید.

 1. جیهی ویدی هوی نات ضربه مورآ
  کاراهو سو وگی دااس اصلی تورا

یعنی :  پروردگارا! من ارادتمند شما هستم نمی دانم چه کنم. پس هر چه برای من خوب است فوراً انجام دهید.

ممکن است مواقعی پیش بیاید که در زندگی بر سر دوراهی قرار داشته باشید و مطمئن نباشید که گزینه مناسب چیست. این مانترا به شما مسیر صحیحی را برای رسیدن به درب موفقیت نشان می دهد.

 1. دینایال ویراد سام بهاری
  هارو نات مام سنکات بهاری

معنی : پروردگارا! تو قدرتمندترین توانا هستی. مرا از قید و بندها و خطر بزرگی که با آن روبرو هستم رها کن .

مواقعی وجود دارد که متوجه می شوید دشمنان شما در سخت تر کردن زندگی شما موفق شده اند.  فقط این مانترا را تمرین کنید و تمام این مشکلات به پایان خواهد رسید.

مانتراهایی برای متعادل کردن ۷ چاکرا

چاکرای ریشه : “من پایدار، قوی و در آرامش هستم”.

یک گوی قرمز  را در پایه ستون فقرات خود تصور کنید . با تکرار مانترا، انرژی را در پایه ستون فقرات خود احساس کنید.

چاکرای خاجی : “خلاقیت در من جریان دارد”.

یک توپ نارنجی درخشان را در قسمت پایین شکم، مرکز خلاقیت خود تصور کنید . چه باور داشته باشید که توانایی های هنری دارید یا نه، بدانید که می توانید خود را به سمت خلاقیت باز کنید. همانطور که مانترا را تکرار می کنید، تغییر انرژی را در قسمت پایین شکم احساس کنید.

چاکرای شبکه خورشیدی : “گاهی اوقات رها کردن، قدرتمندترین انتخاب است”.

ابتدا آنچه را که به دست آورده اید تصور کنید و به آن احترام بگذارید. این یک هدف در زندگی شما انجام داده است. اکنون، اجازه دهید آن و همه داستان‌های مرتبط با آن از بین بروند.  این مانترا به ما یادآوری می کند که گاهی رها کردن بهترین راه حل است.

چاکرای قلب : “دادن برابر است با دریافت”.

یک گوی سبز را در جناغ جناغی خود مجسم کنید. چاکرای قلب مرکز عشق، بخشش و بخشش شماست.  تصور کنید کنار درختی ایستاده اید. با استنشاق، هوای تمیزی را دریافت می کنید که درخت فیلتر کرده است. با بازدم، به همان درخت دی اکسید کربنی که برای رشد نیاز دارد می دهید. نفس بکشید، مانترا را تکرار کنید و تغییر انرژی را در سینه خود احساس کنید.

چاکرای گلو : “کلمات من مانند دانه است”.

یک گوی فیروزه ای را تصور کنید که در گلوی شما می چرخد. چاکرای پنجم  مرکز ارتباط شماست . این مانترا به شما یادآوری می کند که شما قدرت و انتخاب کاشتن ایده های زیبا را دارید. اگر کلمات محبت آمیز، مهربان و الهام بخش بکارید، به داستان های زیبای زندگی شما تبدیل می شوند.

چاکرای چشم سوم : “من برای ایده های جدید باز هستم”.

چاکرای ششم، مرکز خرد، چیزی است که شما را در طول زندگی هدایت می کند.  دم کنید. این مانترا را با هر بازدم بخوانید و احساس کنید انرژی شروع به تغییر می کند. امتحان کردن یک مسیر جدید یا ترک یک عادت یا روال قدیمی چه احساسی به شما دست می دهد؟

چاکرای تاج : “من تسلیم بالاترین و بهترین چیزی هستم که می خواهد از طریق من ظهور کند”.

چاکرای تاج مرکز انرژی است که شما را به الهی متصل می کند. یک گوی بنفش را تصور کنید که بالای سر شما می چرخد. تسلیم شدن که اغلب با تسلیم شدن یا ضعف اشتباه گرفته می شود، در واقع می تواند نشانه ای از خرد و قدرت زیاد باشد و می تواند آرامش را به ارمغان آورد. دم و بازدم را بسیار آهسته و عمیق از طریق بینی انجام دهید. خودتان را به خاطر شکستن روال، امتحان این تمرین جدید مدیتیشن مانترا و ایجاد تعادل در سیستم چاکرا و زندگی خود بشناسید.

۸ مانترا برای از بین بردن ترس و اضطراب

 1. من تمام نگرانی‌ها را رها می‌کنم.

به جای نگرانی در مورد آنچه ممکن است اشتباه باشد، شروع به جشن گرفتن آنچه می تواند درست باشد.

 1. همه نیازهای من برآورده شده است.

وقتی برای دریافت باز هستید، امکانات زیادی در دسترس است.

 1. آرزوهای من در راه خود به سوی من هستند.

وقت گذاشتن برای استراحت می تواند به شما کمک کند بهره وری بیشتری داشته باشید و راه های جدیدی برای رسیدن به اهداف خود کشف کنید.

 1. من باز هستم و مایلم زندگی خود را به روش های جدید زندگی کنم.

قدرت شما در این نیست که وضعیت چگونه پیش رفته است، بلکه در نحوه پیشبرد شماست.

 1. هیچ تصمیم اشتباهی وجود ندارد زیرا من از هر انتخابی درس می گیرم.

اگر فقط کاری را انجام دهید که با آن راحت هستید، هرگز رشد نخواهید کرد. اشتباهاتی که مرتکب شده اید بیهوده نبوده است. آنها شما را به درک بیشتر از خود و جایگاهتان در جهان سوق داده اند. به جای افسوس خوردن از گذشته، به مزایای هر نتیجه نگاه کنید.

 1. من چیزی را که نمی توانم تغییر دهم آزاد می کنم.

گاهی اوقات رها کردن چیزی که نمی توانید تغییر دهید، پذیرش واقعی است.

 1. قدردانی نیروی زندگی همه چیز است.

شکرگزار بودن نیروی زندگی برای تمام آنچه واقعاً آرزو دارید است. زمانی که انرژی خود را به عشق و قدردانی معطوف کنید، مسیر شما کمتر می شود.

 1. من خودم را در زندگی ایده آل خود تصور می کنم.

در حرکت رو به جلو، برای شما مهم است که روی آنچه می خواهید تمرکز کنید و زمانی را صرف تجسم موفقیت خود کنید. تخیل شما قدرتمندترین دارایی شما در ایجاد زندگی رویایی شماست.

۷ مانترا برای شفای قلب

اگر می خواهید دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنید، با التیام خشم در دل خود شروع کنید. در اینجا هفت مانترا شفابخش وجود دارد که باید به خودتان بگویید که به روند درمان کمک می کند:

 1. درد من هدفی دارد.
 2. شکست ها من را تعریف نمی کنند. آنها مرا به آگاهی جدید سوق می دهند.
 3. وقتی افکارم را تمیز می کنم، زندگیم را تمیز می کنم.
 4. ترس فقط یک دعوت برای عشق است.
 5. آنچه به نظر می رسد پایان است، اغلب یک شروع جدید است.
 6. برای دلسوز بودن لازم نیست باورهای خود را به خطر بیندازید.
 7. به جای تمرکز بر خشم، روی التیام درد تمرکز کنید.

۱۰ مانترا قدرتمند خود دوست

خودگویی مثبت با یک فکر، یک قدم و یک کلمه شروع می شود. نحوه صحبت با خود اهمیت زیادی دارد. اگر با خود منفی صحبت کنید، فقط کوچک و ناکام خواهید ماند. اما اگر شروع به گفتن کلمات خودپسندانه کنید، اعتماد به نفس خود را باز خواهید یافت و به سمت جلو حرکت خواهید کرد. در اینجا ۱۰ مانترا دوست داشتنی وجود دارد که به شما کمک می کند همه چیزهایی را بپذیرید، در آغوش بگیرید و جشن بگیرید که شما را به فردی منحصر به فرد و شگفت انگیز تبدیل می کند:

 1. من سزاوار این هستم که خوشحال باشم و هر روز در مورد همه زمینه های زندگیم احساس خوبی داشته باشم.
 2. من از آنچه هستم احساس امنیت می کنم و نیازی به مقایسه خودم با دیگران ندارم.
 3. در پایان روز، آنچه بیشتر از همه مهم است این است که خودم را چگونه می بینم.
 4. آنچه دیگران می گویند به آنها منعکس می شود، نه من.
 5. من خودم را دوست دارم. من یک روح زیبا و منحصر به فرد هستم. هیچ کس دیگه ای مثل من نیست
 6. من لایق چیزهای خوب هستم خوب است که بهترین ها را برای خودم بخواهم و دنبال چیزهایی بروم که برایم شادی و خوشبختی به ارمغان می آورد.
 7. من خودم را با افراد دوست داشتنی احاطه کرده ام. من می توانم افرادی را انتخاب کنم که به زندگیم اجازه ورود بدهم. من انتخاب می کنم که اطرافم را با افرادی احاطه کنم که مرا دوست دارند و می پرستند.
 8. اجازه دادم شادی ام برای دیگران قابل مشاهده باشد. شادی من سرریز می شود. من می توانم از شادی خود برای ایجاد شادی برای دیگران استفاده کنم.
 9. من قوی هستم. من نقاط قوت زیادی دارم که از آنها برای گذر از فراز و نشیب های زندگیم استفاده می کنم. من سرسخت و شجاع هستم.
 10. من همیشه در مسیرم هدایت می شوم. وقتی ذهنم را ساکت می کنم و گوش می دهم، راهنمایی به راحتی به من می رسد.

۸ مانترا برای مبارزه با افسردگی

افسردگی یک تجربه تنهایی است و باعث ناراحتی بیشتر افراد می شود.  برای کسی که افسرده است، زندگی غیرقابل تحمل است. مهم نیست چقدر دوست داشته باشی احساس می کنید باری بر دوش دنیا هستید. اگر شما یا کسی که می شناسید افسرده است، فقط بدانید که راهی برای عبور از آن وجود دارد.  در اینجا ۱۰ مانترا قدرتمند وجود دارد که ضمیر ناخودآگاه را به شکل مثبت تری تبدیل می کند:

 1. این نیز بگذرد.
 1. ایشالا که سالم باشم، خوشبخت بشم، سالم باشم و آسوده باشم.
 1. هر لحظه امکانات بی نهایتی را ارائه می دهد.
 1. قوی ترین افراد کسانی هستند که در نبردهایی پیروز می شوند که ما از آنها چیزی نمی دانیم.
 1. از سختی ها شروع های جدیدی رشد خواهند کرد. به فرآیند اعتماد کنید
 1. روزی درد معنا پیدا می کند. برای همه دردها هدفی وجود دارد.
 1. اجازه دهید اشتباهات گذشته شما را راهنمایی کنند، نه اینکه شما را تعریف کنند.
 1. لازم نیست کل مسیر را ببینید، فقط یک قدم بردارید.

۱۳ مانترا برای آرام کردن استرس

هر بار که احساس استرس می کنید، فقط سعی کنید با کلمات واضح، ملایم و تشویق کننده با خود صحبت کنید. کلمات محبت آمیز شما به مغز شما اجازه می دهد بفهمد که “خطر” گذشته است و این به شما اجازه می دهد تا روند آرامش را آغاز کنید. در اینجا ۱۵ مانترا وجود دارد که شما را به آرامش باز می گرداند:

 • وقتی در پاسخ به استرس مکث می کنم، همیشه احساس بهتری دارم.
 • من خوب کار کردم من مجبور نیستم کامل باشم.
 • آرامش در دسترس من است
 • لبخند باعث شادی من می شود.
 • خنده بارم را سبک می کند.
 • با وجود اینکه احساس استرس می کنم، کاملاً خودم را دوست دارم و می پذیرم.
 • بایستید و گل رز را بو کنید.
 • آرام باش، رها کن، آسوده باش.
 • من خودم را می بخشم.
 • این آخر دنیا نیست.
 • تسلیم می شوم و رها می کنم.
 • من تمام انتظاراتی را که منجر به احساس استرس می شود رها می کنم.
 • آرام می مانم و ادامه می دهم.

۵ مانترا جادویی برای جذب عشق

مانتراهای قدرتمند زیر به شما کمک می کند تا از نظر جسمی هم روح خود را جذب کنید. کلمات قلب شما را به روی عشق و دوست داشته شدن می گشایند و پیام روشنی را به کائنات می فرستید که توسط مرد یا زنی که فقط برای شما در نظر گرفته شده است شنیده می شود و به آن پاسخ می دهد.

 1. از یافتن عشق احساس سبکی، اعتماد به نفس و امنیت می کنم.
 1. من سزاوار یک رابطه عاشقانه و رضایت بخش هستم زیرا چیزهای زیادی برای ارائه دارم.
 1. من پر از انتظارات خوشایند در مورد زندگی عاشقانه ام هستم.
 1. همه رابطه ها تمام می شود تا زمانی که یکی تمام نمی شود.
 1. باید درِ قلبت را باز کنی تا عشق بتواند وارد شود.

۱۱ مانترا صبح برای یک روز بهتر

برای کمک به شما در یافتن زیبایی در هر روز و در هر لحظه، سعی کنید این ۱۱ مانترا انگیزشی را در برنامه صبحگاهی خود بگنجانید:

 • امروز، تأثیر مثبتی بر روز کسی خواهم گذاشت.
 • امروز شادی را انتخاب می کنم.
 • فقط زنده بودن چیز بزرگی است.
 • من برای همه چیزهایی که دارم سپاسگزارم.
 • امروز نفس عمیقی می کشم و آهسته می روم.
 • در شادی و قدرت نفس بکشید، خرد و آرامش را بیرون دهید.
 • من برآورده شدم من بی باکم
 • من به روحیه خود احترام می گذارم و به حالاتم اعتماد دارم.
 • هر چیزی که به دنبالش هستم از قبل در درون من است.
 • من برای این روز شکرگزار خواهم بود.
 • شادی را به تعویق نیندازید

۵ مانترا برای کمک به شما در غلبه بر بی خوابی

به محض اینکه سرمان به بالش برخورد می‌کند، ذهن ما پر از افکار مسابقه‌ای می‌شود و ناامیدانه برای یافتن آرامشی که منجر به خواب می‌شود تلاش می‌کند. اگر شما جزو کسانی هستید که از بی خوابی رنج می برند،  ناامید نشوید:  طیف گسترده ای از درمان های طبیعی وجود دارد که می تواند کمک کند و حتی ممکن است شما را شگفت زده کند. این مانترا خواب است. این مانتراها را می توان در شرایط مختلفی استفاده کرد، از جمله به خواب رفتن و درمان بی خوابی. هنگامی که یک مانترا را پیدا کردید که با شما طنین انداز شد، وظیفه شما این است که به سادگی آن را در حالی که در رختخواب با چشمان بسته دراز کشیده اید، در داخل تکرار کنید.

من آرام و بی حرکت هستم.
سکوت بدن باعث سکون ذهن می شود.
هر نفس من را آرام تر می کند.
من از خواب در ذهن و بدنم استقبال می کنم.
همه چیز خوب است و من در آرامش هستم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.