مجله تفریحی و خبری

قدیمی ترین کشورهای جهان

قدیمی ترین کشور جهان

بیایید به تاریخ بگردیم تا دریابیم که کدام مکان‌ ها به دلیل قدیمی‌ ترین کشورهای جهان، رتبه اول را کسب می‌کنند. این کشورها رکورد خاصی در تاریخ دارند.

5749405908458 354

ایران | Iran

با وجود اینکه ایران در آغاز قرن شانزدهم دوباره متحد شد، این کشور تقریباً از هر جای دیگری در جهان سابقه تمدن طولانی‌ تری دارد و یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان است. ایلامی ها جزو اولین کسانی بودند که خط میخی را در هزاره سوم پیش از میلاد توسعه دادند و گروه های پروتو ایرانی در هزاره دوم پیش از میلاد در این منطقه بودند. امپراتوری هخامنشی که از ۵۵۰ تا ۳۳۰ قبل از میلاد باز می‌گردد، بزرگترین امپراتوری جهان بود.

برترین جاذبه ها: تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان و یزد
مکان های اقامت: هتل بوتیک سرای عامریها، هتل سنتی کریاس، هتل قصر منشی
زبان: فارسی
واحد پول: ریال

یونان | Greece

یونان، همانطور که می دانیم، مدت زیادی است که در طرح بزرگ چیزها وجود نداشته است، اما تمدن یونان اساساً معنای کلمه “باستان” را به جهان آموخت. اولین تمدن های پیشرفته اروپا در حدود ۳۲۰۰ سال قبل از میلاد در یونان رشد کردند و آتن اولین سیستم دموکراتیک جهان را در ۵۰۸ قبل از میلاد معرفی کرد. یونانی باستان هنوز برای یونانی زبانان جدید قابل درک تر از انگلیسی باستان برای انگلیسی زبانان است، و لحظات متعددی در تاریخ یونان راه خود را به دانش و زندگی عمومی غربی باز کرده است مثلاً بازی های المپیک باستان یا نبرد ماراتون را در نظر بگیرید. الهام بخش مسافت پیموده شده در مسابقه مسافت های طولانی امروزی است.

جاذبه های برتر: آتن، سانتورینی و میکونوس
کارهایی که باید انجام دهید در یونان: شاهد آکروپولیس آتن، پارتنون، متئورا
مکان هایی برای اقامت: هتل اسپا پرنسس سانتورینی، وستین، استراحتگاه لیمنئون
واحد پول یونان: یورو

871980162 5b61d35646e0fb0050498370

چین | China

چین، یکی از مهدهای بزرگ تمدن، همیشه متحد بوده است. اولین سلسله، شانگ، که از قرن هفدهم تا یازدهم قبل از میلاد حکومت می کرد – و زمانی تصور می شد کاملاً افسانه ای است – اخیراً با حفاری هایی که بقایای سکونتگاه های عصر مفرغ را پیدا کرد، تقویت شد. این اولین سلسله ای بود که دارای سیستم نوشتاری بود که جد مستقیم خط چینی امروزی است. سلسله هان که از سال ۲۰۶ قبل از میلاد تا ۲۲۰ بعد از میلاد ادامه یافت، اتحادیه چین را تقویت کرد و پایه و اساس عناصر فرهنگی مانند آیین کنفوسیوس را پایه گذاری کرد که امروزه هنوز در چین مهم هستند.

جاذبه های برتر: پکن، شانگهای، شیان و چنگدو
کارهایی که باید انجام دهید در چین: دیوار بزرگ چین، قدم زدن در شهر ممنوعه، کاخ تابستانی
مکان های اقامت: چهار فصل، شانگری لا، هتل بائوونگ
زبان: ماندارین
واحد پول: رنمینبی

پرتغال | Portugal

در حالی که تاریخ تأسیس ۱۱۳۹ پرتغال را دقیقاً در ردیف تمدن‌های باستانی قرار نمی‌دهد، اما به دلیل ثبات مرزهایش، سزاوار جایگاهی در این فهرست است. از آنجایی که بقیه اروپا از مرزهای دائماً در حال تغییر با پادشاهان، امپراتوری ها، جمهوری ها و دموکراسی های مردمی مختلف عبور کرده اند، این مورد در مورد پرتغال صادق نبوده است. در صورت نیاز به متقاعد کردن بیشتر، این کشور همچنین در خط مقدم عصر کشف بود. اگرچه آن زمان امپریالیستی و برای جوامع بومی زیان آور بود، اما نقش اساسی در ایجاد دنیایی که امروز می شناسیم داشت.

جاذبه های برتر: لیسبون، پورتو، مادیرا و منطقه فارو
کارهایی که باید انجام دهید در پرتغال: کاوش در بناهای تاریخی
مکان های اقامت: استراحتگاه و اسپا پارک ویلا ویتا، هتل قصر اولیسیپو لاپا، هتل قصر حمله بلموند
زبان: پرتغالی
واحد پول: یورو

france in pictures beautiful

فرانسه | France

خواه پایه‌گذاری فرانسه را به تقسیم امپراتوری روم مقدس شارلمانی (فرانسه) به سه بخش در سال ۸۴۳ پس از میلاد برمی‌گردانیم، یا به سلطنت رسیدن پادشاه کلوویس در سال ۴۸۱ پس از میلاد، غیرقابل انکار است که این کشور برای مدت طولانی وجود داشته است. و در حالی که برای قرن ها، سیستم فئودالی به دست نشانده ها قدرت بیشتری نسبت به پادشاه واقعی اعطا می کرد (فتح انگلستان توسط دوک نرماندی در سال ۱۰۶۶ نمونه کامل است)، اشراف همچنان (به طور اسمی، حداقل) تابع سلطنت فرانسه بودند. پایه گذاری دولتی که تا کنون باقی مانده است.

جاذبه های برتر: پاریس، نیس، ریویرای فرانسه و مارسی
کارهایی که باید انجام دهید در فرانسه: برج ایفل، موزه لوور، کاخ ورسای
زبان: فرانسوی
واحد پول: یورو

ارمنستان | Armenia

ارمنستان کشوری است که به خاطر پراکندگی بزرگ خود شناخته شده است. با این وجود، ارمنیان در بیشتر ۲۶۰۰ سال گذشته دارای کشوری بوده اند که اولین ذکر ارمنستان در قرن ششم قبل از میلاد بوده است. ایروان ، پایتخت کنونی ارمنستان، در سال ۷۸۲ قبل از میلاد تأسیس شد. ارمنی‌ها، اولین کسانی بودند که در سال ۳۰۱ بعد از میلاد مسیحیت را به‌عنوان یک دین دولتی پذیرفتند، هنوز به کلیسای حواری ارمنی خود پایبند هستند. علاوه بر دیاسپورا، شباهت تاسف بار دیگری که ارامنه با یهودیان دارند، نسل کشی بود که به دست امپراتوری عثمانی در سال های ۱۹۱۵-۱۹۱۷ علیه آنها انجام شد.

جاذبه های برتر: ایروان، دریاچه سوان، گارنی و واغارشاپات
کارهایی که باید انجام دهید در ارمنستان: پاراگلایدر، کوهنوردی، صخره نوردی
مکان های اقامت: هتل ماریوت، رادیسون بلو، هتل الکساندر
زبان: ارمنی
واحد پول ارمنستان: درام ارمنستان

Japan

ژاپن | Japan

طبق اساطیر ژاپن ادعا می کند که در سال ۶۶۰ قبل از میلاد توسط امپراتور جیمو تأسیس شده است. با این حال، یک وقایع نگاری چینی وجود ژاپن را در قرن سوم پس از میلاد تایید می کند، که هنوز هم قدرت ماندگاری جدی به این کشور می دهد. بودیسم به زودی به ژاپن گسترش یافت و این کشور در قرن هشتم در حال توسعه یک سنت ادبی بود که با نوشتن داستان جنجی در اوایل قرن یازدهم پس از میلاد به اوج خود رسید. دوره ای که شاهد این پیشرفت بود،همچنین شاهد ظهور ویژگی های فرهنگی متعدد دیگری بود که هنوز ژاپن را تعریف می کند.

جاذبه های برتر: کیوتو، توکیو و اوزاکا
کارهایی که باید انجام دهید در ژاپن: کوهنوردی، پیاده روی، صخره نوردی
مکان هایی برای اقامت: ریتز کارلتون، هیلتون توکیو، هتل بزرگ یوکوهاما
زبان: ژاپنی
واحد پول ژاپن: ین ژاپن

سن مارینو | San Marino

سان مارینو، سومین کشور کوچک اروپا، مطمئناً به دلایل مختلف در این فهرست جای دوری دارد. با این حال، بدون شک یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان است، زیرا در سال ۳۰۱ پس از میلاد تأسیس شد. یک سنگ‌تراش، مارینوس، که در نهایت تبدیل به یک قدیس می‌شد، از خانه‌اش در کرواسی کنونی آمد تا از آزار و اذیت به خاطر اعتقادات مسیحی‌اش فرار کند و کشور را به عنوان یک جمهوری تأسیس کرد. اساسنامه آن در سال ۱۶۰۰، که به عنوان یک قانون اساسی عملی در کشوری که به طور رسمی چنین قانونی ندارد، عمل می کند، اولین سند از این دست در جهان بود. در حالی که سن مارینو در حال حاضر به عنوان یک دولت کوچک منحصر به فرد است، اما منعکس کننده سنت طولانی دولت شهرهای کوچک در اروپا است.

جاذبه های برتر: دوگانا و فالچیانو
کارهایی که باید انجام دهید: کوهنوردی، پیاده روی، تور بناهای تاریخی
مکان های اقامت: هتل بزرگ سن مارینو، هتل تیتانو، هتل سزار
زبان: ایتالیا
ارز: یورو

square addis ababa ethiopia

اتیوپی | Ethiopia

برخی از قدیمی‌ترین فسیل‌های انسان‌نما در اتیوپی پیدا شده‌اند. این کشور از هزاره دوم قبل از میلاد دارای سلطنت های مختلفی بوده است. نکته مهم این است که اتیوپی تنها کشور آفریقایی بود که هرگز توسط یک کشور اروپایی مستعمره نشد، زیرا آنها توانستند تمام نیروهای مهاجم را شکست دهند. زمانی که جامعه ملل، سلف سازمان ملل در بین جنگ ها، پس از جنگ جهانی اول تشکیل شد، اتیوپی تنها عضو مستقل آفریقایی بود. اتیوپی همیشه یک کشور بسیار متنوع و چند قومی بوده است، و این به مذهب آن نیز تسری پیدا کرده است. پادشاهی آکسوم یکی از اولین کشورهایی بود که بعد از ارمنستان مسیحیت را پذیرفت، اما اسلام و یهودیت نیز قرن‌هاست در آنجا پیوندهایی داشته‌اند.

جاذبه های برتر: آدیس آبابا، لالیبالا و گوندار
کارهایی که باید انجام دهید: شاهد حیات وحش، پیاده روی، ماجراجویی در آتشفشان
مکان های اقامت: رادیسون بلو، هتل ماریو، هتل هیلتون
مکان ها برای غذا خوردن: رستوران بن آببا، کاتگنا، رستوران سیشو
زبان: زبان امهری، اورومو و تیگرینیا
واحد پول: بیر اتیوپی

مصر | Egypt

اگرچه مصر باستان به عنوان یک فرهنگ شباهت های بسیار کمی با مصر امروزی دارد، اولین فرهنگ هایی که شبیه سلسله های اولیه مصر بودند از هزاره ششم قبل از میلاد شروع به شکل گیری کردند. هیروگلیف های مصری، دومین سیستم نوشتاری قدیمی جهان پس از خط میخی، در حدود ۳۲۰۰ قبل از میلاد ظاهر شد و پادشاه منس اولین پادشاهی متحد را در حدود ۳۱۵۰ قبل از میلاد تشکیل داد. سی سلسله بعد ، مصر ابتدا تحت سلطه پارس و سپس یونان قرار گرفت. اندکی پس از آن تحت حکومت خلافت اسلامی قرار گرفت و از آن زمان تاکنون یک ملت اکثریت مسلمان باقی مانده است. دولت مدرن مصر تا قرن بیستم ظاهر نشد، زمانی که مصریان سرانجام در سال ۱۹۵۲ حکومت بریتانیا را کنار زدند.

جاذبه های برتر:  قاهره، الاقصر، و اسوان
کارهایی که باید انجام دهید در مصر:  اهرام مصر، ساختن پاپیروس را یاد بگیرید، جواهرات بخرید
مکان های اقامت: چهار فصل، ماریوت، اوبروی سهل حشیش
مکان هایی برای غذا خوردن:  ابو اشرف، محمد احمد، سمکمک
زبان:  عربی
واحد پول:  پوند مصر

قدیمی ترین کشور جهان (بر اساس تاریخ اولین حکومت)

 1. ایران – ۳۲۰۰ ق.م
 2. مصر – ۳۱۰۰ ق.م
 3. ویتنام – ۲۸۷۹ ق.م
 4. ارمنستان – ۲۴۹۲ ق.م
 5. کره شمالی – ۲۳۳۳ ق.م
 6. چین – ۲۰۷۰ قبل از میلاد
 7. هند – ۲۰۰۰ پ.م
 8. گرجستان – ۱۳۰۰ ق.م
 9. اسرائیل – ۱۳۰۰ ق.م
 10. سودان – ۱۰۷۰ ق.م
 11. افغانستان – ۶۷۸ ق.م
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.