صبحانه ایده‌آل برای کنترل وزن
بازدید 74
امید 26 روز پیش
بدون دیدگاه

صبحانه ایده‌ آل برای کنترل وزن

صبحانه، وعده غذایی مهمی است که تاثیر جدی در کنترل وزن و پیشگیری از چاقی دارد. انتخاب خوراکی‌‌های سرشار از پروتئین مانند تخم‌مرغ احساس گرسنگی را در بقیه ساعات روز کاهش می‌دهد و از همین‌رو در کاهش وزن یا حفظ تناسب اندام موثر است.

صبحانه سرشار از پروتئین و کاهش احساس گرسنگی

محققان آمریکایی در مورد تاثیر صبحانه بر سلامت بدن دریافته اند که صبحانه سرشار از پروتئین احساس گرسنگی را به‌خصوص در خانم‌‌ها تا ظهر کاهش می‌دهد. در این مطالعه از گروهی خانم‌‌های ۱۸ تا ۵۵ ساله خواسته ‌شد پرسشنامه‌‌هایی را قبل و بعد از صبحانه به‌خصوص در مورد احساس گرسنگی طی ساعات مختلف صبح و تا نزدیک ناهار کامل کنند. برای صبحانه تمام این افراد حدود ۳۰۰ کیلوکالری انرژی در نظر گرفته‌ شد اما برای بعضی صبحانه حاوی مقدار بیشتری پروتئین بود.

نتایج نشان داد مصرف صبحانه سرشار از پروتئین مانع از احساس گرسنگی شدید طی ساعات صبح می‌شود و در نتیجه تمایل به تنقلات چرب و شیرین کاهش پیدا می کند. گرچه این نتیجه در مورد خانم‌‌های سنین مختلف صدق می‌کند اما به‌نظر می‌رسد برای خانم‌ها در دوران یائسگی اهمیت بالایی دارد زیرا تغییرات هورمونی این دوران بر کنترل وزن تاثیر دارد و این راهکار می‌تواند تاحدی این شرایط را بهبود ببخشد.

روی تخم‌‌ مرغ حساب ویژه‌‌ای باز کنید

تخم‌ مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین و خوراکی ایده‌آل برای صبحانه است که می‌تواند علاوه بر احساس سیری به دریافت بسیاری از ریزمغذی‌ها نیز کمک کند. البته هنگام مصرف تخم‌مرغ نباید از مقدار زیاد روغن یا کره استفاده کرد زیرا حتما در افزایش وزن تاثیر خواهد داشت. برای افرادی که به تناسب اندام شان اهمیت می‌‌دهند، تخم‌مرغ آب‌پز بهترین انتخاب است. همچنین، توصیه می‌شود همراه تخم‌مرغ، نان سبوس‌دار میل شود تا از نظر دریافت فیبر و دیگر ریزمغذی‌ها غذای کامل‌تری باشد.

نظرات کاربران

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.