مجله تفریحی و خبری

دلیل مسدود شدن حساب کاربران توسط اینستاگرام چیست؟

دلیل مسدود شدن حساب کاربران توسط اینستاگرام چیست؟

تکرار بیش از حد در استفاده از شکلک ها و تکرار پست و کامنت، استفاده از ربات افزایش فالوور، قرار دادن تبلیغ در قسمت نظرهای کاربران و رعایت نکردن قوانین اینستاگرام هم از جمله دلایلی است که ممکن است به مسدود شدن اکانت افراد در اینستاگرام منجر شود.

بسیاری از کاربران گله مند و شاکی هستند که اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر، حساب کاربریشان را مسدود کرده است. بدون اینکه، پست یا مطلبی خلاف قوانین و مقررات اینگونه شبکه های اجتماعی منتشر کرده باشند.

به گزارش ایسنا، دلایل زیادی درباره بلاک یا مسدود شدن حساب کاربری، توسط اینستاگرام یا شبکه های دیگر وجود دارد. اگر اینستاگرام (Instagram) احساس کند که از طرف اکانتی مطالب هرز و بیهوده یا ایجاد مزاحمت برای دیگر کاربران انجام شود، یا اکانتی تقلبی ساخته شده باشد، آن اکانت را بلاک خواهد کرد و درصورت بلاک شدن فرد قادر نخواهد بود به ادامه فعالیت در اینستاگرام بپردازد و فعالیتهایش محدود خواهد شد. در این باره اینستاگرام هیچ اطلاع یا پیامی به دنبال مسدود شدن اکانت و ذکر دلیل آن به افراد نمی دهد.

از سوی دیگر یکی از دلایل بلاک شدن، گذاشتن پست های پی در پی است و سیستم هوشمند اینستاگرام آنرا به عنوان اسپم شناسایی و مسدود می کند.

همچنین لایک کردن و فالو کردن بیش از حد مجاز در یک روز هم باعث می شود اکانت مذکور بعنوان اسپم و ربات شناسایی و در نتیجه از سوی اینستاگرام مسدود شود.

تکرار بیش از حد در استفاده از شکلک ها و تکرار پست و کامنت، استفاده از ربات افزایش فالوور، قرار دادن تبلیغ در قسمت نظرهای کاربران و رعایت نکردن قوانین اینستاگرام هم از جمله دلایلی است که ممکن است به مسدود شدن اکانت افراد در اینستاگرام منجر شود.

ولی به گفته یک کارشناس، ممکن است بسیاری از سودجویان یا افراد خلافکار، با اکانت های جعلی و به ظاهر همسو با نظرات و دیدگاه های شما، شما را به گروه‌های گفتگو و چت ها اضافه کنند. شاید ابتدا شما اهمیتی به این گروها ندهید و از آن ها خارج هم نشوید.

زارعی افزود: بعداز مدتی دور از توجه و اطلاع شما، این اشخاص عکسها، ویدیوها و یا مطالبی خلاف قوانین و مقررات این شبکه ها به گروها ارسال می کنند و مهمتر از همه اکانت یا حساب شما را در این گروها ادمین یا مدیر می کنند. درنهایت به صورت دست جمعی، مطالبی که داخل اینگونه گروها ارسال شده را، به اینستاگرام و شبکه های از این نظیر گزارش می کنند.

به گفته او در نتیجه چونکه شما ادمین یا مدیر این چنین گروها شدید، اکانت یا حساب شما ممکن هست برای همیشه یا حداقل برای یک مدت محدودی مسدود شود. توصیه می شود، تنظیمات دایرکت یا همان قسمت پیام رسان را طوری اعمال کنید که فقط فالورها یا افرادی که دنبال کننده شما هستند، این امکان را داشته باشندکه شما را به گفت وگوهای گروهی اضافه کنند. ضمناً همیشه دقت داشته باشید در صورت اضافه شدن به این گفت وگوهای مشکوک بلافاصله از این گروها خارج شوید.

در هر حال چنانچه اینستاگرام پیام Action Blocked برای اکانتی بفرستد، از چند ساعت تا چند هفته ممکن است در حالت مسدودیت باقی بماند. با دیدن چنین پیامی میتوان گزینه Tell Us را انتخاب و به اینستاگرام در مورد اشتباه توضیح داد تا این برنامه از طریق ایمیل و پس از تکمیل اطلاعات امنیتی و ارسال عکس کاربر از واقعی بودن فرد اطمینان پیدا کند.

همچنین از طریق صفحه تنظیمات اینستاگرام و انتخاب Report a Problem این امکان فراهم می شود تا در مورد مسایل مختلف به اینستاگرام گزارش داده شود. از بین گزینه ها مورد Something isn’t Working را می توان انتخاب کرده و فرم مربوطه برای درخواست رفع بلاک را پر کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.