مجله تفریحی و خبری

بیوگرافی پارسا پیروزفر

بیوگرافی پارسا پیروزفر

parsapirou 21041642

پارسا پیروزفر Parsa Pirouzfar بازیگر خوب ایرانی در ۲۲ شهریور ۱۳۵۱ در تهران به دنیا آمد. این بازیگر دارای مدرک کارشناسی نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و دانش آموخته بازیگری است.

فعالیت هنری او به بازی در فیلم مجسمه بر می گردد. پارسا پیروزفر توانست نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم مهمان مامان شود.

تحصیلات پارسا پیروزفر

در طی سال های ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۹ علاقه زیاد این بازیگر به نقاشی سبب شد، هنگام ورود به دبیرستان و علارقم انتخاب رشته ریاضی فیزیک به خلق داستان های مصور بپردازد. در سال ۱۳۶۹ زمانی که مقطع دبیرستان را در رشته ریاضی فیزیک به اتمام رساند، تصمیم گرفت تحصیلات خود را در رشته نقاشی ادامه دهد به همین دلیل وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد.

اولین حضور در سینما

اولین تجربه بازیگری پارسا پیروزفر مربوط به تئاتر دانشکده او است تا زمانی که در سال ۱۳۷۱ زمانی که ۲۰ سال داشت، در فیلم مجسمه ساخته ابراهیم وحید زاده نقش کوتاهی را برعهده گرفت.

اگر بخواهیم به صورت حرفه ای بگوییم اولین تجربه جدی پارسا پیروز فر به فیلم پری ساخته داریوش مهرجویی برمی گردد. این فیلم در سال ۱۳۷۳ ساخته شد و پیروزفر نقش کوتاهی به عنوان شیخ سالک داشت.

parsapirou 11363703

ازدواج پارسا پیروزفر

محل دائمی زندگی این بازیگر در کشور کانادا است و ایشان علاقه چندانی به مصاحبه ندارند و خبر ازدواجشان هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

فیلم های سینمایی پارسا پیروزفر

مجسمه ۱۳۷۱
پری ۱۳۷۳
ضیافت ۱۳۷۴
مرسدس ۱۳۷۶
شیدا ۱۳۷۷
دختران انتظار ۱۳۷۸
اعتراض ۱۳۷۸
دختری بنام تندر ۱۳۷۹
عروس خوشقدم ۱۳۸۱
اشک سرما ۱۳۸۲
وقت چیدن گردوها ۱۳۸۲
مهمان مامان ۱۳۸۲
دیروقت ۱۳۸۳
زن زیادی ۱۳۸۳
نقاب ۱۳۸۳
شبانه روز ۱۳۸۸
اسب حیوان نجیبی است ۱۳۸۹
اینجا بدون من ۱۳۸۹
زندگی جای دیگریست ۱۳۹۲
نزدیکتر ۱۳۹۳
شکاف ۱۳۹۳
بی‌حسی موضعی ۱۳۹۷
مجبوریم ۱۳۹۸
مست عشق ۱۳۹۸
تی تی ۱۳۹۸

اینستاگرام پارسا پیروزفر

[email protected]

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.