مجله تفریحی و خبری

بزرگترین کاهش قیمت بیت‌ کوین

سال ۲۰۲۲، سال سختی برای سرمایه‌گذاران بیت‌ کوین بود، زیرا این ارز دیجیتال به میزان قابل ‌توجهی از بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۶۸.۹۹۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ عقب‌نشینی کرده است. بزرگترین ارز دیجیتال بازار پس از سقوط به ۱۷.۵۸۱ دلار در ماه ژوئن، در هفته‌های اخیر به عنوان بخشی از رالی نزولی خود را بهبود یافت. با این حال، یک بار دیگر به زیر سطح کلیدی ۲۰.۰۰۰ دلار سقوط کرده است و این نگرانی در میان تحلیلگران وجود دارد که قیمت این بار ممکن است بسیار بیشتر افت کند.

چه چیزی باعث سقوط اخیر شده است؟

بیت‌کوین که در حال حاضر دارای ارزش بازار ۹۵۴.۵۱ میلیارد دلار است، در آخر هفته پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده نسبت به کاهش زود هنگام سیاست‌های پولی هشدار داد و تکرار کرد که بانک مرکزی به افزایش نرخ بهره برای مهار تورم که در ماه ژوئن به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسید، ادامه می‌دهد، در آخر هفته به زیر ۲۰.۰۰۰ دلار سقوط کرد.

بازارهای جهانی ارزهای دیجیتال و سهام با این خبر سقوط کردند. بیت‌ کوین روز دوشنبه ۲.۳ درصد دیگر افت کرد و به ۱۹.۵۲۷ دلار رسید و پنجمین روز متوالی سقوط را رقم زد. نعیم اسلم (Naeem Aslam)، تحلیلگر ارشد بازار در Avatrade می‌گوید: «در زمان‌های اخیر، قیمت بیت‌ کوین ارتباط قوی با سیاست‌های پولی فدرال رزرو ایجاد کرده است، به طوری که با تشدید سیاست‌های فدرال رزرو، قیمت بیت‌ کوین کاهش می‌یابد».

بزرگترین کاهش قیمت بیت کوین در راه است؟

این ارتباط بین سیاست پولی فدرال رزرو و قیمت بیت‌ کوین در چند وقت اخیر قوی تر شده است و این یک دلیل بزرگ برای سقوط قیمت بیت‌ کوین از بالاترین حد خود است. زمانی که قیمت در اوایل این ماه در حدود ۲۵.۰۰۰ دلار بود، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران آسوده‌تر بودند، اما با توجه به اینکه گاوها نتوانستند قیمت‌ها را بالاتر ببرند، در این باره اسلم گفت؛ “بسیاری از فعالان بازار اکنون نگرانند که بدترین فروش در نتیجه این اتفاق بیفتد”.

بیت‌کوین چقدر می‌تواند سقوط کند؟

بزرگترین کاهش قیمت بیت کوین در راه است؟

به گفته تحلیلگران، پس از عبور بیت‌ کوین از سطح حمایت ۲۰.۰۰۰ دلاری در آخر هفته، به نظر بازگشت به پایین ترین سطح ثبت شده در ماه ژوئن است. ایپک اوزکاردسکایا (Ipek Ozkardeskaya)، تحلیلگر ارشد در بانک سوئیس‌کوت (Swissquote) گفت: «فروش سهام باید بیت‌ کوین را کاهش دهد. هدف طبیعی بعدی برای خرس‌های بیت‌ کوین نزدیک به ۱۷.۵۰۰ دلار (پایین ترین قیمت نزول ژوئن)، سپس سطح ۱۵.۰۰۰ دلار، حمایت روانی بعدی است.

بلومبرگ گزارش داد، کیتی استاکتون (Katie Stockton)، از استراتژیست‌های Fairlead، حمایت بلند مدت بین ۱۸.۳۰۰ تا ۱۹.۵۰۰ دلار را می‌بیند، در حالی که مارک نیوتن (Mark Newton)، استراتژیست Fundstrat، برخی از حوزه‌های کلیدی را در محدوده ۱۹.۰۰۰ دلار با محدوده با اهمیت واقعی در حدود ۱۷.۵۰۰ دلار معرفی کرد.

اسلم گفت: «نقاط قیمتی ۱۵.۰۰۰ دلاری و ۱۳.۱۹۸ دلار تأکید اصلی خواهد بود و برخی خریداران را به بیت‌ کوین جلب می‌کند». او افزود: اگر قیمت بیت‌ کوین به پایین ترین سطح سپتامبر ۲۰۲۰ یعنی ۱۰.۷۶۰ دلار نزدیک شود، بدون شک خریداران علاقه‌مند زیادی وجود خواهند داشت. او گفت که برای معامله گران، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه یک سطح کلیدی است که هنگام تلاش برای رمزگشایی جهت روند در بازار باید به دنبال آن بود. با این حال، اگر قیمت بالاتر از این میانگین معامله شود، گاوها کنترل بازار را در دست دارند و شانس به نفع ساختن اوج‌های بالاتر است. او گفت که وقتی قیمت به زیر این میانگین متحرک کلیدی می‌رسد، معمولاً می‌توان فرض کرد که خرس‌ها کنترل بازار را در دست گرفته‌اند.

بیت‌ کوین زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود، اما بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه خود معامله می‌شود. وی در این باره گفت؛ “در نتیجه گاوهای BTC همچنان امیدوارند که نقض اخیر دروغین باشد و اگر قیمت بالای ۲۰۰۰ دلار باقی بماند، هیچ چیزی مانع از ادامه صعود آن ‌نشود”.

چرا بیت‌کوین در ژوئن به ۱۷.۰۰۰ دلار سقوط کرد؟

بزرگترین کاهش قیمت بیت کوین در راه است؟

ریزش ماه ژوئن، بیشتر به FUD یا «ترس، عدم قطعیت و شک» مربوط می‌شود، مخففی که علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال برای رد کردن اطلاعات منفی از آن استفاده می‌کنند که می‌تواند منجر به فروش ناشی از ترس و هراس شود. این در شرایطی بود که تورم بالای ۴۰ سال، افزایش نرخ بهره، ترس از رکود اقتصادی و سقوط پایدار لونا زمانی که از دلار آمریکا جدا شد و بیش از ۱۷ میلیارد دلار ارزش ارزهای دیجیتال در ماه می از بین رفت.

وضعیت اتریوم چگونه است؟

دومین کریپتوکارنسی بزرگ روز دوشنبه با افت ۴.۱ درصدی به ۱۴۲۲.۶۷ دلار رسید که از محدوده ۲.۰۰۰ دلاری در چند هفته پیش افت کرد. قبل از ارتقای ادغام مورد انتظارش که در اواسط سپتامبر قرار دارد، نوسان داشته است. امسال از ۳۷۶۹.۷۰ دلار در ۱ ژانویه ۶۱ درصد کاهش یافته است. این ارتقاء قرار است، اتریوم را به سیستمی با انرژی کارآمدتر و سازگار با محیط زیست منتقل کند. در حال حاضر حدود ۴۵ تراوات ساعت برق در سال مصرف می‌کند و کارشناسان تخمین می‌زنند که این ارتقا ۹۹ درصد انرژی کمتری نسبت به راه اندازی فعلی مصرف می‌کند.

سلب مسئولیت: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر عرضه‌ اولیه‌های آن‌ها (ICO)  بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه‌ای از طرف اقتصاد آنلاین یا نویسنده به عنوان سیگنالی برای خرید یا فروش رمزارزها تلقی نمی‌شود. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.